3 tipy na domáce odvlhčovače vzduchu

Nadmerná vlhkosť vzduchu môže spôsobiť vo vašej domácnosti poriadnu šarapatu. Okrem vlhnutia stien spôsobuje aj vznik plesní a húb, ktoré sú nebezpečné pre vaše zdravie. Dnes sa pozrieme na odvlhčovače vzduchu do domácnosti, ktoré vám pomôžu problém účinne riešiť a minimalizovať riziká s tým spojené.

Riešením sú domáce odvlhčovače vzduchu

Zvýšenú vlhkosť vzduchu zapríčiňujú naše každodenné činnosti. Či už sa jedná o sprchovanie, sušenie prádla alebo pranie. Riešenie tohto problému predstavuje použitie domácich odvlhčovačov vzduchu, ktoré váš príbytok zbavia prebytočnej vlhkosti.

Nezastupiteľné miesto majú aj v novostavbách, kde je vlhkosť nielen vo vzduchu ale aj v stenách a podlahe. Tá sa tam dostala práve vďaka mokrým procesom (výroba betónu a malty) počas stavby a postupne sa uvoľňuje.

Domáce odvlhčovače vzduchu sa uplatnia naozaj v každej domácnosti. Poďme sa však spoločne pozrieť na 3 tipy, ktoré patria medzi tie najobľúbenejšie kvôli dobrému pomeru cena / výkon.

1. Odvlhčovač DEUMIDO ELECTRONIC E20

Odvlhčovač vzduchu DEUMIDO ELECTRONIC E20 sa teší svojej obľube vďaka dobrému výkonu a pevnému prevedeniu. Kolieska a rúčky na bočných stranách umožňujú ľahkú manipuláciu, takže ho môžete veľmi ľahko premiestňovať po celom byte podľa potreby.

V priebehu 24 hodín dokáže tento domáci odvlhčovač vzduchu odstrániť až 20 litrov vody. Stlačením jedného tlačidla si sami môžete jednoducho nastaviť požadovanú vlhkosť vzduchu. V súčasnosti patri medzi najvyhľadávanejšie domáce odvlhčovače vzduchu.

Domáce odvlhčovače deumido electronic e20

[su_button url=“http://www.ecotechnologies.sk/katalog/product/365-Odvlhcovac-Vortice-Deumido-Electronic-E20/“ size=“5″ icon=“icon: info-circle“]ZOBRAZIŤ DEUMIDO ELECTRONIC E20[/su_button]

Kondenzát sa zhromažďuje v nádržke s objemom až 5,5 l. Zvuková a svetelná signalizácia vás včas upozorní aby ste nádržku vyprázdnili. Odvlhčovač vzduchu Duemido Electronic E20 umožňuje aj nepretržitý odvod kondenzátu napojením hadičky. Hadička však nie je súčasťou balenia a musíte si ju samostatne dokúpiť.

Odvlhčovač E20 obsahuje aj kvalitný uhlíkový filter. Okrem prachu zachytáva pach a biologické nečistoty, preto je vhodný aj pre alergikov.

2. Odvlhčovač SINCLAIR CFO-45E

Pokiaľ odvlhčujete domácnosť, kde vlhkosť prostredia predstavuje naozaj veľký problém, určite vám pomôže aj domáci mobilný odvlhčovač SINCLAIR CFO-45E. Z ovzdušia totiž dokáže odstrániť až 45 litrov vody za deň, vďaka tomu sa stal jednotkou na trhu v pomere cena/výkon.

[su_button url=“http://www.ecotechnologies.sk/katalog/product/2108-Odvlhcovac-Sinclair-CFO-45E“ size=“5″ icon=“icon: info-circle“]ZOBRAZIŤ SINCLAIR CFO-45E[/su_button]

Okrem iného je odvlhčovač vybavený digitálnym displejom a automatickým regulátorom vlhkosti. Pokiaľ teda vlhkosť prekročí vami stanovenú hranicu, odvlhčovač sa automaticky spustí bez vášho zásahu.

Vďaka vzduchovému výkonu 300 m3/h je vhodný do miestností s objemom až 180 m3. Bez problémov tak odvlhčí aj väčšie kancelárske priestory.

3. Domáci mobilný odvlhčovač SINCLAIR CFO-16E

Jedná sa o cenovo dostupnejší, no nemenej kvalitný odvlhčovač značky SINCLAIR. Vhodný je najmä do menších obytných a pivničných miestností s celkovým objemom max. 80 m3.

V priebehu 24 hodín dokáže zo vzduchu odstrániť 16 litrov vody, ktorá je následne uskladnená v nádržke s kapacitou 3 l. Vzniknutý kondenzát je okrem nádržky možné odviesť za pomoci hadičky rovno do odpadu.

Domáci odvlhčovač vzduchu SINCLAIR je okrem digitálneho displeja a automatického hygrostatu vybavený aj pojazdnými kolieskami pre ľahkú manipuláciu.

[su_button url=“http://www.ecotechnologies.sk/katalog/product/2106-Odvlhcovac-Sinclair-CFO-16E/“ size=“5″ icon=“icon: info-circle“]ZOBRAZIŤ SINCLAIR CFO-16E[/su_button]

Spoľahlivý pomocník v boji proti vlhkosti

Kvalita bývania úzko súvisí s kvalitou vzduchu v domácnosti. Pokiaľ vás už znervózňujú problémy spôsobené vlhkosťou a zároveň vám záleží na zdraví vašich najbližších, tak by ste sa mali pozrieť na ďalšie domáce odvlhčovače vzduchu a vybrať podľa potrieb.

Boj s vlhkosťou je beh na dlhú trať a preto nemôžete očakávať, že domáce odvlhčovače zbavia príbytok vlhkosti zo dňa na deň. V každom prípade je to dobrá investícia, ktorá vám zaistí primeranú vlhkosť v byte a tým vás zbaví mnohých starostí.