Panasonic NanoeX

NanoeX – technológia, vďaka ktorej sa vám bude lepšie dýchať

Mnohí z nás sa zvyčajne nezamýšľajú nad tým, čo sa vo vzduchu, ktorý doma dýchame, nachádza. Pravdou však je, že nech sme akokoľvek poriadkumilovní, mikročasticiam ako sú vírusy, baktérie, plesňové spóry či peľ sa úplne nevyhneme. Sú totiž voľným okom neviditeľné, a tým pádom aj ťažko odstrániteľné. Všimneme si až ich následky, ktorými sú najčastejšie rôzne alergie.

Jednou z najúčinnejších ciest, ako si doma zabezpečiť čistý a zdraviu prospešný vzduch, je nový generátor Panasonic NanoeTM X. Táto unikátna technológia sa opiera o dva prvky, bez ktorých si nedokážeme predstaviť náš život – vodu a elektrinu. Zbiera vlhkosť zo vzduchu a vytvára vodné nanočastice nabité elektrickým nábojom. A ako vieme, táto kombinácia býva pre toho, kto s ňou príde do priameho kontaktu, nebezpečná. O seba však nemusíte mať strach. Vodné radikály, ktoré vo vzduchu vznikajú, majú v hľadáčiku práve mikročastice, ktoré vám nenápadne škodia. Ako ich teda neutralizujú?

NanoeTM X sa na tieto patogénne častice zachytia a prostredníctvom OH radikálov im odoberú vodík. Ten je ich najdôležitejšou súčasťou. Keďže bez neho škodlivé partikuly nemôžu existovať, postupne sa rozpadnú. Častice nanoeTM X následne premenia odobraný vodík na vodu, čím dôjde k zvlhčeniu vzduchu v interiéri. To prispieva nielen k ľahšiemu dýchaniu, ale pôsobí priaznivo aj na vaše vlasy a pleť, keďže ich prirodzene hydratuje.

7 účinkov nanoeX

Technológia NanoeTM X zlepšuje kvalitu vzduchu:

  • Odstraňuje zápach
  • Inhubuje široku škálu baktérií, vírusov a znečisťujúcich látok
  • Zvlhčuje pokožku a vlasy


Častice nanoeTM X nie sú jedinečné iba svojou efektivitou, ale aj svojou životnosťou. Bežné ióny vydržia približne 1,5 minúty, než sa rozpadnú. To je príliš krátky čas na to, aby zaplnili celú miestnosť a svedomito ju vyčistili. Častice nanoeTM X majú životnosť 10 minút, takže stíhajú neutralizovať neželané mikropartikuly vo vašom domove.

Ďalšou výhodou nanoeTM X je ich rozmer. Majú veľkosť jednej tisíciny častice tabakového dymu, takže sa dostanú aj do textílií. Dokážu tak neutralizovať nepríjemné zápachy spomínaného tabaku, odpadkov či domácich zvierat. Aktívne bojujú aj proti vírusom chrípky, stafylokokom, plesňovým spórom, kvasinkám, roztočom a peliam.

Aký Panasonic NanoeTM X si môžete vybrať?

Panasonic NanoeTM X je momentálne dostupný v dvoch rôznych modeloch. Prvý model, NanoeTM X Mk1, produkuje približne 4,8 miliárd OH radikálov za sekundu. Nachádza sa v klimatizácií Panasonic Etherea https://www.ecotechnologies.sk/klimatizacia/panasonic/etherea

A taktiež v parapetnej klimatizácií UFE https://www.ecotechnologies.sk/klimatizacia/panasonic/ufe

Kde všade je Panasonic NanoeTM X okrem domácností vhodný?

Generátor Panasonic NanoeTM X sa hodí aj do hotelov, kancelárií, automobilov, obchodov či nemocníc. Nie je potrebná žiadna údržba, nakoľko vydrží fungovať celých 10 rokov v prípade, že je zapnutý maximálne 10 hodín denne. Je však potrebné myslieť aj na to, kam ho umiestnite – ak vzduch, ktorý bude čistiť, obsahuje veľa siloxanov (nájdete ho napríklad v spreji na vlasy) alebo oleja (napríklad v kuchyni), môže to životnosť generátora ovplyvniť.

Približne 140 testov overilo technológiu NanoeTM X

Testovacia správa o účinku proti vírusom (04/2019)

Doprajte si čisté ovzdušie priamo vo svojom domove. Koniec koncov, zdravie máme len jedno, a musíme oň dbať. Tak prečo nezačať kúpou Panasonic NanoeTM X?

Ak máte ďalšie otázky, radi vám poradíme na obchod@ecotech.sk alebo telefónnom čísle 0917 733 013.