Panasonic predstavuje novú radu tepelných čerpadiel „Aquarea generácia H“

panasonic

Panasonic uvádza na trh novú radu tepelných čerpadiel Aquarea Generácia H v prevedení Bi-Bloc, zahrňuje vylepšený dizajn uľahčujúci inštaláciu a nový, užívateľsky príjemný dotykový panel. Nová Aquarea Generácie H s vynikajúcou energetickou účinnosťou A ++, predstavuje ideálne riešenie pre domácnosti, ktoré chcú ešte viac zefektívniť svoje výdaje za energie.

Klúčové vlastnosti rady Aquarea Generácie H:

• Energetické účinnosti A ++

• Odnímateľný dotykový panel

• Elegantný, moderný design

• Jednoduchá inštalácia a údržba

• Široká škála možností zapojenia a ovládania

obrazok ovladanie aquarea

Najvýraznejším znakom novej rady Aquarea Generácie H je jednoducho použiteľný ovládací panel, ktorý je vybavený 3,5palcovým dotykovým LCD panelom s vysokým rozlíšením. Užívateľom je tak umožnené ovládanie systému i nastavenia rôznych funkcií, vrátane nových režimov, ako je napríklad režim bazénu. Panel umožňuje užívateľom sledovať energetický vstup a výstup v priebehu dňa, týždňa a mesiacov, a získajú tak komplexný prehlad o využívaní energie a vzniknutej úspore.

Panel, ktorý obsahuje snímač teploty, môže byť z vnútornej jednotky vybratý a inštalovaný na inom mieste v dome, aby slúžil ako diaľkové ovládanie systému i termostat. Jeho plochý, inovatívny dizajn zaručuje, že sa stane nenápadnou súčasťou akéhokoľvek interiéru. Novým ovládačom je možné tiež nastaviť vykurovanie v dvoch rôznych zónach.dispozícii je 10 europských jazykov vrátane češtiny.

Vnútorná jednotka Generácie H prešla výrazným redizajnom po stránke atraktivity i užívateľské prívetivosti a je proti svojim predchodcom menšia, takže po inštalácií zaberá menej miesta.

Dlhodobé úsilie spoločnosti Panasonic, aby inštalácia údržba výrobkov bola čo najjednoduchšia, sa odrazila i v Generácií H. Súčasťou vnútornej jednotky je po novom aj vodný filter, vrátane dvoch guľových ventilov, čo značne urýchľuje montáž. Filter je pre jednoduchý prístup pri údržbe umiestený na prednej strane jednotky. Generácia H taktiež po novom obsahuje aj senzor, ktorý presne meria aktuálny prietok vody. Vďaka tejto novinke zisti koncový zákazník s naprostou presnosťou výkon čerpadla, a môže tak jednoducho monitorovať jeho spotrebu a celkovú účinnosť.

Pre jednoduchšiu montáž bolo upravené taktiež usporiadanie trubiek. Potrubie s chladivom je teraz súbežne s vodovodným potrubím, takže ak je pripojene vodovodné potrubie, je omnoho jednoduchšie pripojiť potrubie s chladivom. Riadiaca jednotka je umiestená na prednej strane. Potrubie je inštalované oddelene od elektrickej časti, ktorá môže byť pre jednoduchší prístup jednoducho odobratá.

Generácia H tiež ponúka množstvo voliteľných funkcií zaisťujúce jej vysokú flexibilitu. Užívatelia si napríklad môžu zakúpiť dodatočné príslušenstvo vo forme PCB. Prostredníctvom tejto dosky budú mimo iného schopní ovládať solárne panely, externé prepínanie medzi vykurovaním a chladením a naviac získajú možnosť ovládať celý systém na svorkách 0 – 10 V. Medzi dodatočné príslušenstvo pre vnútornú jednotku taktiež radíme aj trojcestný ventil, ktorého vnútorná inštalačná konštrukcia to bez problémov umožňuje. Nové Internetové ovládanie systémom Aquarea Cloud je samozrejmosť.

Modely nových čerpadiel o výkone 3 kW (WH-UD03HE5 a WH-SDC03H3E5) a 5 kW (WH-UD05HE5 a WH-SDC05H3E5) sú už na slovenskom trhu dostupné. Modely o výkone 7 kW (WH-UD07HE5 a WH-SDC07H3E5) a 9 kW (WH-UD09HE5 a WH-SDC09H3E5) v jednofázovom prevedení budú tuzemským záujemcom k dispozícií v máji 2016.

013830o1   013830o3  

na stiahnutie: leaflet generace h 2016